Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski CPL PRO FORTNITE PS4

Poniżej znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje i regulamin wraz z możliwie jak najlepszymi objasnieniami.

 

1. Informacje Ogólne

 

1.1 Format Turnieju

1.1a Turniej odbywa się w formacie 1 na 1
1.1b Turniej odbywa się na zasadach rywalizacji na mapie Battle Royale w trybie oddziałów.
1.1c Na turniej składa się 10 tygodni rozgrywek – 9 tygodni otwartych kwalifikacji plus finał.
1.1d Mecze Turniejowe rozgrywane są w każdą niedzielę zgodnie z harmonogramem turnieju.
1.1e Turniej jest otwarty dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli 13 lat.
1.1f Support przed, w trakcie trwania i po zakończeniu turnieju odbywa tylko i wyłącznie na serwerze discord cplesports.com

 

2. Rejestracja / Zgłoszenia

 

2.1 Rejestracja w turnieju odbywa się osobno dla każdego tygodnia

2.2 Aby zgłosić chęć uczestnictwa w turnieju należy wykonać instrukcje dla danego tygodnia

2.3 Każdy uczestnik musi dołączyć do serwera discord https://discord.gg/AnXedzp – który jest oficjalnym kanałem komunikacji dla turnieju.

2.3a Na naszym serwerze discord należy zarejestrować się pod takim samym nickiem pod jakim gramy na PlayStation – tzw psn id

2.4 Ponadto należy dodać oficjalny kanał twitch CPL do Sledzonych.

2.4a Aplikacja twitch.tv dostępna jest z poziomu konsoli, pc, smartfonu i tabletu. Należy wejść na kanał: https://www.twitch.tv/dracpl kliknąć przycisk FOLLOW / ŚLEDŹ / OBSERWUJ (w zależności od używanej przez nas wersji językowej)

2.4b Następnie w aplikacji (bądź na stronie) twitch na kanale CPL należy wysłać „szept” (wiadomość prywatną) do dracpl w której należy wpisać wasz psn id (nick) i potwierdzić chęć uczestnictwa w turnieju.

2.5 Powyższe obowiązują w trakcie trwania całego turnieju.

2.6 Jeśli zawodnik dodatkowo zasubskrybuje powyższy kanał jako osoba supportujaca (wspierająca) rozwój CPL nie musi (aczkolwiek zachęcamy) do wykonywania pozostałych kroków rejestracji dla reszty podanych niżej tygodni.

2.7 #2 Tydzień Otwartych Mistrzostw Polski CPL PRO FORTNITE PS4

2.7a Aby zgłosić chęć udziału należy zasubskrybowac oficjalny kanał YouTube CPL i we wskazanym przez administrację filmie wpisać w komentarzu swój nick psn id.

2.8 #3 Tydzień

2.8a Aby zgłosić chęć uczestnictwa w turnieju należy dodać do obserwowanych oficjalny kanał Twitter CPL i we wskazanym przez administrację twicie podać swój nick psn id

2.9 #4 Tydzień

2.9a Aby zgłosić chęć uczestnictwa w turnieju należy dołączyć do oficjalnego FanPage CPL na Facebooku i w podanym przez administrację poście wpisać swoje psn id

2.10 Jeśli zawodnik wykonał wszystkie powyższe instrukcje, w następnych tygodniach swoje zgłoszenie uczestnictwa podaje już tylko bezpośrednio na naszym discord na kanale #fortnite_tournaments

2.10a jeśli zawodnik rejestruje się pierwszy raz w trakcie trwania turnieju w jednym z następujących tygodni musi spełnić wymagania podane w punktach od 2.2 do 2.4b oraz podane instrukcje na dany tydzień.

2.11 #5 Tydzień

2.11a Należy spełnić wymagania podane w punkcie 2.7a

2.12 #6 Tydzień

2.12a Należy spełnić wymagania podane w punkcie 2.8a

2.13 #7 Tydzień

2.13a Należy spełnić wymagania podane w punkcie 2.9a

2.14 #8 Tydzień

2.14a Należy spełnić wymagania podane w punkcie 2.7a

2.15 #9 Tydzień

2.15a Należy spełnić wymagania podane w punkcie 2.8a

2.16 #10 Tydzień – Finał

2.16a Administracja CPL skontaktuje się z finalistami na discord by potwierdzić ich uczestnictwo.

2.17 Rejestracja na dany tydzień trwa od poniedziałku do piątku do północy czasu PL. Zgłoszenia po tym terminie nie będą przyjmowane.

2.18 Gracze są seedowani losowo

2.18a Turnieje kwalifikacyjne odbywają się systemie „Single Elimination” – zwycięzca meczu przechodzi dalej, przegrany odpada.

 

3. NAGRODY

 

3.1 Łączna pula Nagród przeznaczona na Otwarte Mistrzostwa Polski CPL PRO FORTNITE PS4 Jesień 2018 – to wartość ponad 18.000 V-Dolców! (Zestaw Startowy na PS Store to 600 V-Dolców plus skin, a jego koszt to 15.00 PLN)

3.2 Podział Nagród

3.2a W każdym tygodniu kwalifikacji zwycięzca otrzyma 15.00 PLN (Jeśli jest subskrybentem kanału twitch CPL wygrana kwota to 30.00 PLN)

3.2b W każdym tygodniu kwalifikacji zawodnik który zajmie drugie miejsce a jest subskrybentem kanału twitch CPL otrzyma nagrodę w wysokości 15.00 PLN

3.3c Zwycięzca Finału otrzyma nagrodę w wysokości 42.00 PLN

3.4 Wypłaty Nagród

3.4a Po nagrodę należy zgłosić się w ciągu 48h od czasu wygranej.

3.4b Standardowo Nagrody wysyłane są z konta PayPal CPL na konto PayPal zawodnika

3.4c Administracja wyślę nagrody, natychmiast po weryfikacji tożsamości zawodnika.

3.4d Celem weryfikacji Administracja może poprosić o skan dokumentu tożsamości.

3.4e Brak pozytywnej weryfikacji spowoduje utratę prawa do Nagrody.

3.5 Administracja może wypłacić nagrodę w postaci PSC o nominale 10£(PaySafe Card) na wyraźne życzenie zawodnika jeśli suma wygranych przez niego nagród osiągnie lub przekroczy 42.00 PLN oraz w nominale 25£ jeśli suma jego nagród osiągnie lub przekroczy 135.00 PLN

 

4. Zasady Gry:

 

4.1. Hosting:

Hostujący Gracz dodaje przeciwnika do znajomych na PlayStation po czym zaprasza przeciwnika do Squad (ODDZIAŁY) Lobby o godzinie rozpoczęcia Meczu podanej w Harmonogramie turnieju.
Hostującym Graczem jest zawsze osoba na Górze Pary Turniejowej (Po lewej na Stronie Meczu)
Drugi gracz MUSI dołaczyć w ciagu 5 minut – w razie nie zjawienia się wygrywa zawodnik Hostujący Mecz
Gdy obaj Gracze znajdują się w Lobby należy na kanale #fortnite_tournaments zgłosić gotowość. Admin dołączy do jednej z par i będzie prowadził transmisję z meczu na kanale twitch CPL. Niezależnie od powyższego rozpocząć Matchmaking można dopiero po wyraźnym komunikacie Administracji na kanale discord.

4.2. Jak Grać:

Standardowa runda Battle Royale
Gracz, który zakończy rundę Battle Royale z największą ilością Zabójst (Kills) wygrywa mecz

4.3. Remis:

W przypadku remisu, zwycięzcą jest gracz, który przeżył na mapie dłużej.
W żadkim przypadku gdy obaj gracze przeżyją – zwycięzcą jest gracz, który dokonał ostatniego Zabójstwa.

4.4 Utrata Połączenia:

W przypadku utraty połączenia (disconnect) gracz, który utracił połączenie pozostaje z ugraną liczbą zabójstw. Moment utraty połączenia traktowany jest jako czas śmierci gracza.

4.5 Dowody:

Gracze zobowiązani są do nagrywania meczu w celu zapobiegania spornym dyskusjom.

4.6 Sabotaż

Gracze/Drużyny w żaden sposób nie mogą powodować śmierci i/lub znieszczenia struktur przeciwnika z którym rywalizują w danym meczu/turnieju (dotyczy to między innymi – lecz nie tylko – rzucanie Granatem w przeciwnika, Boogie Bombing, niszczenie struktur, blokowanie przeciwnika materiałami, powodowanie updaku przeciwnika itp.) Dowód sytuacji jasno wskazującej na działanie sabotażowe Gracza/Zespołu skutkuje natychmiastową DYSKWALIFIKACJĄ.

Jedyny WYJĄTEK: Gdy w danym momencie NIEMOŻLIWA jest już zmiana zwycięzcy – na przykład jest wynik 10-5 a pozostało już tylko 3 graczy do ubicia – jasne i logiczne jest, że gracz/Drużyna z 5 Zabójstwami na koncie nawet jeśli wyeliminuje pozostałą 3 to i tak nie będzie mogła wygrać meczu. Sugerujemy mimo wszystko unikać takich sytuacji celem uniknięcia komplikacji.

4.7 Pułapki

Zabójstwa zdobyte przez zastawione pułapki liczą się tylko do momentu śmierci gracza.

4.8 Zgłoszenie wyników

Gracze zgłaszają wynik bezpośrednio po meczu (na kanale discord #cpl_scores_wyniki). Nie zastosowanie się do powyższego skutkować będzie ukaraniem gracza.

4.9 KONTAKT

Kontakt z administracją tylko na naszym Discord

 

5. Dodatkowe Regulacje

 

5.1 W sytuacjach spornych, decyzje podejmuje admin

5.1a Decyzje admina są ostateczne i nie ma od nich odwołania.

5.2 Zgłoszenie się do turnieju jest równoznaczne ze zgodą i akceptacją niniejszego regulaminu.

5.3 Uczestnicy Turnieju wyrażają zgodę na wykorzystanie ich danych osobowych (imię, nazwisko, nick, wiek i innych podanych przez użytkowników) oraz wizerunku (zdjęć, logo, avatarow) w trakcie trwania całego turnieju jak i po jego zakończeniu celem promowania zawodników i CPL.

5.3a Powyższe mogą być publikowane w oficjalnych mediach społecznościowych CPL takich jak twitch, YouTube, Twitter, Facebook i innych kanałach CPL (na przykład Mixer)

5.4 Uczestnicy wyrażają zgodę na czynny udział w budowaniu kultury społeczności CPL – w tym na wywiady na żywo, które będą transmitowane na kanale twitch oraz publikowane na kanale YouTube.

5.5 Uczestników CPL obowiązuje kultura osobista.

5.5a Zabrania się publicznego obrażania innych graczy, administracji CPL, szerzenia mowy nienawiści, działania na szkodę CPL, oraz wszelkich innych działań niezgodnych z prawem i ogólnie przyjętymi normami (jeśli nie masz nic miłego / mądrego / konstruktywnego do powiedzenia lub nie potrafisz tego ubrać w słowa – zachowaj milczenie)

5.5b Złamanie regulaminu skutkować może (w zależności od wagi sutuacji) upomnieniem, utratą prawa do nagrody i/lub banem.